logo
Вхід / Реєстрація
Увійти
Зареєструватись → Забули пароль ?

Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького (код ІATA: LWO, код ІСАО: UKLL) — міжнародний аеропорт Львова, найбільший у Західній Україні за пасажиропотоком та маршрутною мережею. Відкритий 1929 року на заміну старому львівському аеропорту на Левандівці.

Левандівський аеропорт, збудований 1914 року як військовий, з1922 року почав приймати й пасажирські літаки. Але він не був до цього пристосований. Навколишня забудова заважала розширити аеропорт, тому 1923 року було вирішено збудувати новий поблизу села Скнилів.

В міжвоєнний період з центру міста до аеропорту пасажирів та їхній багаж возив безкоштовний автобус. За VIP-клієнтами присилали легковик. В аеропорті працювали безкоштовні носії. Процедура оформлення документів займала менше 15 хвилин.

До кінця 1959-х років через Львів проходило багато міжнародних авіаліній. На початку 1960 цивільна авіація почала використовувати реактивні й турбоґвинтові літаки, тому львівський аеропорт перестав обслуговувати міжнародні авіалінії.

З розпадом Радянського Союзу аеропорт відновив статус міжнародного. До Чемпіонату Європи з футболу 2012 проведена реконструкція аеропорту: збудовано новий термінал в стилі хай-тек; відремонтовано старий радянський термінал; злітно-посадкову смугу реконструйовано та продовжено з 2510 до 3305 метрів для того, щоб вона могла приймати літаки класу D.