Вхід / Реєстрація
Увійти
Зареєструватись → Забули пароль ?

Історія української повітряної армії почалася ще до збройної боротьби за незалежність УНР. Формування було у складних умовах: недостатня кількість літаків, незадовільний стан авіаційного майна та відсутність концепції розвитку повітряних формувань. Попри всі незгоди, 13 грудня 1917 року було створено повітряний флот.

Незважаючи на війну та зменшення кількості боєздатних літаків і пілотів, у січні 1918 року в авіації налічували 188 різноманітних літаків, а командування створювало всі умови для розширення бойової здатності армії. Після приходу Директорії літаків поменшало, але повітряний флот протидіяв ворогу аж до завершення визвольних змагань.

Повітряні сили України призначені для оборони повітряного простору держави, захисту об’єктів від ураження противника з повітря, ведення розвідки, авіаційної підтримки військ і знищення об’єктів противника.

Для розпізнавання військових літаків на їхню поверхню наносять розпізнавальний знак – рондель. Зазвичай це маркування округлої форми, що повторюють мотиви державних прапорів.