Важко переоцінити значення роботи ДП «Антонов», який вже більш як півстоліття тішить увесь світ крутими літаками. Розробки підприємства не лише витривалі, а й практичні та цікаві, особливо якщо розглядати кількість поставлених світових рекордів. Такі гіганти, як «Антей» чи «Мрія», впливають на розвиток літакобудування у світі. І всім цим у великій мірі концерн завдячує головному інженеру-конструктору — Олегу Антонову. Саме йому належить безліч новаторських ідей, які дивували та дивують людей в усіх аеропортах, куди прилітає, наприклад, «Мрія». Окрім його конструкторських рішень, наводимо ще 8 цікавих фактів про Олега Антонова, які мало хто знає.
1. У 1980 та 1982 роках був співорганізатором несанкціонованих злетів дельтапланеристів у Коктебелі, бо мріяв, аби Коктебель став (на той момент Всесоюзним) центром планеризму та надлегкої авіації.
2. Організував у Києві та Москві виставки «Вчені малюють». Тут представляли свої художні роботи конструктори та інженери. На той момент подібних виставкових форматів було небагато.
3. Перший сконструйований Антоновим літак-гігант «Антей» (і перший у світі військово-транспортний гігант) був представлений у Франції на авіаційному салоні у 1965 році. Він міг підняти 80 тонн корисного навантаження, тобто міг перевезти 720 людей на борту (щоправда, за іншими джерелами — 60 тонн). Встановив 41 світовий рекорд.
4. Створив за життя 52 планери й 22 літаки. Вони майже всі стали серійними.
5. Олег Антонов був не лише конструктором, але й вправним пілотом, членом Київського аероклубу. Станом на 1938 рік (як стає зрозуміло з заяви на відновлення польотів), мав 35 годин нальотів у парінні та 7 годин буксирувальних польотів, літав на А-1, Пс-2, А-2, Ш-11, Г-9, Вф-5 та мав посвідчення пілота категорії Б.
6. У листопаді 1965 року він підписав відкритий лист до ЦК КПРС (Лист 78-ми) з протестом проти політичних репресій щодо представників української інтелігенції і дискримінації української літератури.
7. Його модель літака короткого взлету була запропонована ще у 1951 році. Але до втілення і виробництво через бюрократичні процедури дійшла майже через 15 років. Йдеться про АН-14 «Бджілка», літак, що потребує для злету смуги лиш у 90 метрів.
8. Вільно розмовляв французькою та англійською мовами. Любив теніс та колекціонував практично все, що було пов’язане з літаками.
Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше. Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим
Дякуємо
Підписка на статті
Акції, знижки, пропозиції