УКР
Контакти
Вхід
Email
Увійти
Вперше тут? Зареєструйтеся

8 цікавих фактів про конструктора Олега Антонова, які мало хто знає

Важко переоцінити значення роботи ДП «Антонов», який вже більш як півстоліття тішить увесь світ крутими літаками. Розробки підприємства не лише витривалі, а й практичні та цікаві, особливо якщо розглядати кількість поставлених світових рекордів. Такі гіганти, як «Антей» чи «Мрія», впливають на розвиток літакобудування у світі. І всім цим у великій мірі концерн завдячує головному інженеру-конструктору — Олегу Антонову. Саме йому належить безліч новаторських ідей, які дивували та дивують людей в усіх аеропортах, куди прилітає, наприклад, «Мрія». Окрім його конструкторських рішень, наводимо ще 8 цікавих фактів про Олега Антонова, які мало хто знає.

 

1. У 1980 та 1982 роках був співорганізатором несанкціонованих злетів дельтапланеристів у Коктебелі, бо мріяв, аби Коктебель став (на той момент Всесоюзним) центром планеризму та надлегкої авіації.

 

2. Організував у Києві та Москві виставки «Вчені малюють». Тут представляли свої художні роботи конструктори та інженери. На той момент подібних виставкових форматів було небагато.

3. Перший сконструйований Антоновим літак-гігант «Антей» (і перший у світі військово-транспортний гігант) був представлений у Франції на авіаційному салоні у 1965 році. Він міг підняти 80 тонн корисного навантаження, тобто міг перевезти 720 людей на борту (щоправда, за іншими джерелами — 60 тонн). Встановив 41 світовий рекорд.

4. Створив за життя 52 планери й 22 літаки. Вони майже всі стали серійними.

5. Олег Антонов був не лише конструктором, але й вправним пілотом, членом Київського аероклубу. Станом на 1938 рік (як стає зрозуміло з заяви на відновлення польотів), мав 35 годин нальотів у парінні та 7 годин буксирувальних польотів, літав на А-1, Пс-2, А-2, Ш-11, Г-9, Вф-5 та мав посвідчення пілота категорії Б.

6. У листопаді 1965 року він підписав відкритий лист до ЦК КПРС (Лист 78-ми) з протестом проти політичних репресій щодо представників української інтелігенції і дискримінації української літератури. 

7. Його модель літака короткого взлету була запропонована ще у 1951 році. Але до втілення і виробництво через бюрократичні процедури дійшла майже через 15 років. Йдеться про АН-14 «Бджілка», літак, що потребує для злету смуги лиш у 90 метрів.

8. Вільно розмовляв французькою та англійською мовами. Любив теніс та колекціонував практично все, що було пов’язане з літаками.

05 Липня 2021 Підбірки

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше. Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим