УКР
Контакти
Вхід
Email
Увійти
Вперше тут? Зареєструйтеся

Чоловічі куртки

Фільтрувати
Розмір
Колір
Наявність
Скасувати усі фільтри
Сортувати
  • Спочатку нове
  • Популярне
  • Спочатку дешевші
  • Спочатку дорожчі
shipping-icon

Замовлення від 4000 доставляємо до відділення нашим коштом

ДЕТАЛЬНІШЕ

Купити чоловічі куртки онлайн від українського бренду Авіація Галичини

Чоловічі куртки: історія та сучасність

Зараз у магазинах можна знайти безліч видів чоловічих курток: спортивні, авіаційні, куртки-косухи, вітровки, куртки з капюшоном чи без, дублянки, зимові та демісезонні куртки.

Проте колись усе розпочалося з чоловічої шкіряної куртки. Кажуть, що історія цього верхнього одягу бере свій початок в епоху Середньовіччя і раннього Відродження. Поки еліта носила довге, класичне пальто, чоловіки робочого класу носили коротшу та очевидно більш практичну шкіряну куртку.

Сьогодні вона стала невід’ємною складовою повсякденного чоловічого одягу. Довжина, тканина, крій змінювались протягом століть, однак за основу завжди брався той самий верхній одяг, який виник у давнину. Сучасні куртки чоловічі виготовляються відповідно до нинішніх уявлень про стиль і зручність. Ми розкажемо вам історію різних типів і фасонів цього одягу.

Шкіряна куртка

Колись такі куртки носили лише чоловіки робочого класу. Тепер вони популярні серед широкого кола людей. Деякі типи шкіряних курток навіть стали певним символом та виокремилися в конкретні стилі, які асоціюються з різними професіями та субкультурами  — мотоциклістами, байкерами, пілотами, панками, готами, металістами.

Парка

Парку створили інуїти Карібу в арктичному регіоні. Вона виготовлялася зі шкіри тварин, які жили в тому краї. Caribou — це парка з північного оленя, а seal — зі шкіри тюленя.

Цікаво, що деякі види інуїтських курток регулярно вкривали риб’ячим жиром, щоб зберегти їхню водонепроникність, тоді вони слугували ще й дощовиком. Зараз парки — це зимові чоловічі та жіночі куртки.

Анорак

Анорак первісно мав вигляд светра-куртки. Одягався через голову, бо був без застібок-блискавок та ґудзиків. Винайшли його також інуїти. Виготовляли цей одяг зі щільних водонепроникних матеріалів — тоді це була шкіра морських тварин або риб.

Анорак і досі беруть за основу при виготовленні великої кількості сучасного одягу: альпіністського та туристичного, сучасної військової форми, одягу для мисливства або демісезонних чоловічих курток.

Верхній одяг в українському народному строї

Народний стрій в Україні унікальний та неповторний, у ньому є безліч речей, які залишаються в ужитку навіть донині. Ще за часів козацтва жупани та свити мали свої унікальні елементи, які відрізняли їх від інших строїв сусідніх країн. Кожен регіон мав щось своє: колір, крій, матеріал та довжину.

Свита

Свиту, довгий одяг, схожий на сучасний плащ, носили на Поліссі, Волині та в козацькій Україні. Її можна вважати одним із найдавніших видів одягу, який належав до українського строю. Про свиту навіть є згадка в Києво-Печерському патерику 1678 року.

Жупан

Жупан носило заможне населення: шляхта, козаки, міщани, а пізніше він набув поширення й серед селян. Це був приталений одяг із призібраною спинкою, а манжети і кишені обшивали кольоровою тканиною, тасьмою, шнурами чи гарусом.

Сардак

Сардак — це сукняний верхній одяг із рукавом довжиною до стегна. Його носили в Карпатах, на Буковині та Покутті, й чим ближче до гір жили люди, тим сардак був коротшим. Над Дністром сардаки взагалі були довжиною до гомілки.

В Станіславському повіті, біля Лисця та Калуша, носили білі сардаки особливого крою, оздоблені вишивкою та з виложистим коміром. Їх використовували не лише як зимові, але й як весняні чоловічі куртки.

Військовий одяг: від плаща до куртки

Під час Першої світової війни та ще довгий час верхнім одягом солдат було вовняне службове пальто на чотири кишені, яке носили не лише в гарнізоні, але й у польових умовах. Це відстежувалось у більшості великих армій світу, але виявилось досить непрактичним у бойових умовах.

Із часом армії шукали інші варіанти верхнього одягу, який мав бути утилітарним, практичним, зручним та таким, який би забезпечував кращий захист у бою.

Перша польова військова куртка

Початкові спроби створити універсальну, практичну форму були невдалі. Перша польова куртка була створена на основі цивільної куртки вітровки. Бавовняна польова куртка Olive Drab мала зовнішній шар із бавовняного попліну оливкового та темно-синього кольору з підкладкою з фланелевої вовняної оливкової вовни. 

У червні 1940 року вона була стандартизована і прийнята на озброєння для використання усіма членами армії США для носіння як зимової, так і літньої службової форми. Згодом куртку Olive Drab офіційно замінили формою М-1943, яка включала значно більш вдосконалену польову куртку М-194, яку однак з часом замінила легендарна чоловіча куртка М-65.

Перша льотна куртка

У 1917 році Управління авіаційного одягу армії США створило «льотні куртки» для пілотів Першої світової війни. Ці спеціальні куртки були необхідними, оскільки кабіни у винищувачах часів Першої світової війни були відкритими та неізольованими. Щоб захистити пілотів від лютого холоду, оригінальні льотні куртки виготовляли з кінської або тюленевої шкіри та обшивали хутром.

Перша льотна куртка була з козячої та овечої шкіри із в’язаним коміром, манжетами на поясі та застібкою на ґудзиках. На початку 1930-х років відбулась еволюція в історії бомбардувальної куртки. Льотна куртка А-2 являла собою шкіряну куртку з підкладкою, яка багато в чому була схожа на А-1, але ця версія мала застібку на блискавці із завісою та високим коміром.

Попри те, що до цього часу з’явилися закриті кабіни, льотні куртки продовжували оптимізовувати для літаків із відкритими кабінами, а еластичні манжети та талія продовжували виконувати функцію ізоляції від холоду. А-2 стала однією з найбільш визнаних у світі версій знакової куртки.

Еволюція льотної куртки розвивалась стрімко, і після А-1 та А-2 світ побачив такі моделі:

  • G-1: куртка «TOP GUN» (саме її носить Том Круз у фільмах «Найкращий стрілець»);
  • B-3: перша «справжня» куртка-бомбардувальник. Розроблена спеціально для висотних бомбардувальників та їхніх потреб;
  • B-6: тепліша та зі зручним кроєм;
  • B-10: була на озброєнні лише близько року;
  • B-15: багато хто називає її «іконою»;
  • MA-1: модернізована B-15. Ця версія залишається найбільш тиражованою для всіх програм.

У льотних куртках спостерігалися модифікації дизайну з часів винаходу, коли їх в основному виготовляли для використання військовими, до сучасності, коли їх носять як повсякденний одяг для всіх.

Де купити чоловічу куртку від виробника?

Ми пропонуємо якісний та оригінальний одяг українського виробництва. Наша продукція — це те, що дасть вам можливість виділятися з натовпу та демонструвати всім свій хороший смак. Ми не просто шиємо одяг, але створюємо речі, які допомагають іншим виразити свою позицію.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте за номером, вказаним на сайті, або завітайте до однієї з наших крамниць у Києві чи Львові.

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше.
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим

Закрити