logo
Ukrainian version of the site
Sign in or Create account
Email
Sign in
First time here? Register

Нове поло до 100-ї річниці Української військової авіації

Друзі, сьогодні, 13 грудня, відзначаємо століття Українських повітряних сил. Сформувались вони в часі становлення Української Народної Республіки. Саме цього дня 100 років тому Генеральний Секретаріат військових справ УНР видав наказ, чим сформував “авіаційну справу” і призначив її керівника – Віктора Павленко.

Тоді в реєстрах управління авіації нараховувалось 188 літаків 26-ти моделей. У розпорядженні Повітряного флоту УНР були навіть літаки французького, австро-угорського, німецького виробництва, які придбали спеціально для армії. Авіаційні парки були в Києві, Одесі, Полтаві. Керівництво УНР організовувало також навчання – Українську авіаційну школу. На її базі було два літаки для відпрацювання льотної майстерності.

Одразу ж 16 грудня сформували 1-ий Український авіаційний загін із добровольців з різних частин старої російської армії. Цей загін брав участь в боях і виконував військові завдання.

Українські військово-повітряні сили воювали в часі Гетьманату та Директорії. ЗУНР в складі Української Галицької Армії також мала потужний авівційнций відділ! Бойові завдання, розвідка і навіть комунікація – возили дипломатичну кориспонденцію за кордон – такі завдання виконував повітряний флот.

Це були нелегкі часи для Української держави. Але в тих важких обставинах, сформувалась наш повітряний флот.

Протягом наступних ста років українська авіація була частиною радянської, мала школи пілотів у Канаді, цілі підрозділи в США, що брали участь у В’єтнамській війні.

Повітряні сили України сформували знову вже у 1992 році, але за перші роки незалежності їх  і фактично розвалювали. Але зараз наша авіація набирає обертів: Україна має літаки, авіатехніку власного виробництва та досвідчені кадри, які продовжують справу українських пілотів початку XX століття.

Наші льотчики виконували і виконують бойові задачі у війні на Донбасі, тільки з 2015 році було відновлено 200 бойових машин. А на міжнародних авіашоу наша пілотажна група показує фігури вищого пілотажу. Так, у серпні цього року наші пілоти взяли участь в авіашоу в польському Радомі, і показали чудовий виступ на СУ-27. До слова наш бренд мав за честь розробити одяг для команди нашої пілотажної групи, яка бере участь в міжнародних авіашоу по цілому світі. В розробці поло для групи брали безпосередню участь і самі пілоти. Для нас це надзвичайно важливий момент, коли одяг, який ми розробляємо вже не перший рік – почали носити бойові льотчики – і в ньому вони представляють нашу країну.

А сьогодні спеціально до відзначення сотої річниці створення Української військової авіації “Авіація Галичини” пошила і представляє святкові поло з тематичним дизайном. Тут нашиті зображення перших літаків нашого повітряного флоту, використані силуети літаків, які авіація використовує сьогодні та зазначена цифра 100.

Поло можна придбати в білому кольорі. Купуй українське!

Українська авіація тримала і продовжує тримати небо. За це їм велика дяка!

13 December 2017 Одяг

This site uses cookies in order to provide services properly. Agree by continuing your visit on the website.

Chat with Aviatsiya Halychyny
Hi! How may I help you today?
The team typically replies in a few minutes.