logo
Вхід / Реєстрація
Увійти
Зареєструватись → Забули пароль ?

7 бригада тактичної авіації імені Петра Франка — авіаз’єднання Повітряних Сил ЗСУ. Правонаступниця 7-го бомбардувального авіаполку. На озброєнні полку перебували літаки Іл-28. Станом на 2014 рік бригада озброєна літаками Су-24М і Су-24МР та навчально-тренувальними Л-39 «Альбатрос».

Комплектування 7-го бомбардувального авіаполку особовим складом і технікою розпочалося в місті Старокостянтинів Хмельницької Області 1951 року.

“Чота Крилатих” (самоназва “Команда “Чота Крилатих””) — 7-й та 18-й курінь Пласту.

Патрон: Євген Коновалець — полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу Українських Націоналістів.

Клич: «Щасливого лету! — Згори на долину!»

Вперше спробу створити Стежу прихильників Команди «ЧоК» в Україні здійснив улітку 1993 р. пластун-сеньйор Онуфрій Цабанюк, приїхавши з Мельбурну (Австралія) у своє батьківське містечко Ворохта Яремчанського р-ну Івано-Франківської обл. Однак, по-справжньому ідея «Чоти Крилатих» прижилася у с. Луквиця Богородчанського району Івано-Франківської обл. Тут група пластунів у мальовничій місцевості закладають пластову таборову оселю «Чота Крилатих». На ній, три роки поспіль, відбувається Крайовий Летунський Табір «Чота Крилатих».

Петро Іванович Франко (21 червня 1890 – 28 червня 1941) – військовик-летун УГА. Син Івана Франка, співзасновник Пласту.

У 1911 – 1914 роках був учителем тіловиховання в філії української гімназії у Львові. Восени 1911 року організовує в своїй гімназії пластові гуртки та проводить з ними спортивно-військові заняття. У 1913 році видає книжечку «Пластові ігри та забави».

З 1914 року в ступені поручника командує сотнею Легіону УСС. 6 грудня 1918 p. Дмитро Вітовський підписав наказ про формування Летунського відділу Галицької армії; командиром відділу став поручник Франко. З 1918 року сотник Петро Франко вів референтуру летунства в Начальній Команді УГА до її інтернування у 1920 році.

З початком війни у червні 1941 р. вивезений радянською владою зі Львова. Загинув при спробі втечі на станції Прошова біля Тернополя з поїзда, яким Петра Франка радянські солдати намагалися вивезти на схід. За іншими даними, загинув в катівнях НКВС влітку того ж року.