УКР
Контакти
Вхід
Email
Увійти
Вперше тут? Зареєструйтеся

Фрегат Гетьман Сагайдачний — флагман ВМС України

Кращий корабель ВМС народився 4 липня 1993 року. У цей день на Сагайдачному вперше підняли прапор України. У 2014 році, коли Україна втратила більш ніж половину своїх кораблів, «Гетьман Сагайдачний» не зрадив присязі, вийшов з окупованого півострова та з того часу базується в Одесі.

Частина команди мешкає просто на фрегаті, частина на суші. Як стається алярм, мають до години часу, би вийти в море при повному озброєнні.

Фрегат «Сагайдачний» має усе необхідне для того, аби перебувати у морі протягом місяця. Тут є хлібопекарня, а також установка для опріснення води. Вона здатна переробляти 5 тонн морської води на питну.

«Сагайдачний» — доволі потужний корабель. Має 5 дизель-генераторів, кожен по 500 кВт, і чотири турбіни. Загалом «під капотом» має 56 тис. кінських сил. Завдяки такій потужності може розвинути швидкість до 32 вузлів — десь 60 км/ годину. Певно що на морі та швидкість сприймається геть інакше ніж на суші).

Найстаріше озброєння на борту — «сорокап’ятка» 1943 року… Колись такі стояли на радянських субмаринах, а нині вона стріляє лиш салютами, як зустрінуть в морі судно з високопосадовцями на борту.

Решта зброї троха серйозніша) Основний калібр флагмана ВМС України — автоматична установка АУАК – 100, яка пуляє снаряд на відстань до 25 км. Швидкострільність — один набій на секунду. Ця установка може знищувати надводні цілі, берегові укріплення та навіть повітряні цілі на висоті до 15 км.

Є і протиповітряна зброярка — зенітно-ракетний комплекс «Оса», який захищає від ракет та повітряних атак.

А ще фрегат «Сагайдачний» має торпеди, по дві тонни кожна. Вони розвивають швидкість 45 вузлів (приблизно 81 км / годину) на поверхні та 40 вузлів під водою. Можуть пуляти на відстань 20 кілометрів. І то ще не рахуючи установок з глибинними бомбами, які призначені для знищення морських човнів та оборони від ворожих торпед. Короче, є чим дати по зубах при нагоді.

От такий він, флагманський фрегат ВМС України «Гетьман Сагайдачний». Футболка з цим потужним красенем тут.

14 Червня 2021 Цікаве

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше. Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим