logo
УКР

Врятувати Тузлівські лимани

Ми розробили спеціальний дизайн благодійних футболок із зображенням пелікана, щоб допомогти врятувати Тузлівські лимани. 

Лимани, де ще вчора була вода, риба та птахи, сьогодні перетворюються на пустелю. Потерпають не тільки природні екосистеми, а й мешканці місцевих населених пунктів. Регіон на межі екологічної та гуманітарної катастрофи. 

Так сталось тому, що злочинне угрупування браконьєрів засипало водні протоки між лиманами та Чорним морем. Обміління 5 тисяч гектарів території призвело до кардинальної зміни екосистеми: сіль, яка залишається на дні лиманів, розвіюється вітром, потрапляє в ґрунт, роблячи його непридатним для життя багатьох рослин. Скоротилися площі мілководь, де годувалися і мешкали птахи.

*Фото взяті з офіцінйної сторінки Facebook Національного парку “Тузлівські лимани”

В Україну щорічно прилітають два види пеліканів — рожеві і кучеряві. Обидва занесені до Червоної Книги України. Вони прилітають з початком весни і годуються в Тузлівських лиманах аж до листопада, але тепер через неконтрольоване використання ресурсів людиною, пелікани є під загрозою зникнення. 

Щоб врятувати лимани та їхніх мешканців, Національний природний парк “Тузлівські лимани” збирає 450 000 грн на придбання екскаватора Warynski 415. Ми вирішили долучитись до тої справи, тому 200 грн із продажу кожної футболки “Пелікан” передамо в поміч. 

Ця футболка розповідає історію Національного природного парку «Тузлівські лимани», ланцюга із 13-ти лиманів у межиріччі Дунаю та Дністра. Лимани називають «пологовим будинком Чорного моря», оскільки тут величезні ресурси для відтворення біологічного різноманіття.

Більше про проблему лиманів можна дізнатись у нашому блозі та переглянути відео.

*Відео зняті проектом Ukraїner

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше. Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим