УКР
Контакти
Вхід
Email
Увійти
Вперше тут? Зареєструйтеся
10.08.2022
Цікаве

Що означають кольори форми на авіаносцях?

На знимках американських авіаносців форма палубного персоналу різноколірна і картата. В цій хаотичності є цілком практична річ і продумана система. Вона дозволяє швидко орієнтуватися у тому, хто саме є на авіаносці й за що відповідає. Розповідаємо в матеріалі про кожен колір.
1857
4.9

На знимках американських авіаносців ви могли помітити, що форма палубного персоналу різноколірна і картата. На перший погляд, виглядає хаотично, та насправді це цілком практична річ і продумана система. Вона дозволяє швидко орієнтуватися у тому, хто саме є на палубі й хто за що відповідає.

Загалом, окрім штатних штанів та шоломів із гарнітурою, «верхом» форми є футболки, гольфи та/або куртки й камізельки різних кольорів з принтованими написами та цифрами. Варто зазначити, що один колір призначений для кількох функцій. Розберемось, що всі ці кольори означають.

Білий: колір, яким позначаються інженери контролю якості підготовок, інспектори, що перевіряють готовність літаків, офіцери, відповідальні за посадкові сигнали, команди, які заправляють рідким азотом, медики та інші команди, які відповідають за безпеку.

Зелений: механіки, які опікуються катапультами та аерофінішерами, техніки, які опікуються «крилами», команди, які відповідають за вантаж, обладнання наземної підтримки та фотографи.

 

Жовтий: офіцери керування злетами, посадками та рулінням, тобто грубо кажучи, директори польотів. Є також офіцерами катапульт та аерофінішерами (тобто старші за тих, хто має зелену форму)

 

Фіолетовий: усе, що пов’язане з пальним.

 

Коричневий: механіки (в оригіналі звучить дуже романтично: Air wing plane capitains). По суті це так і є — вони відповідають за повітряне судно.

Синій: команди, що відповідають за роботу палубних ліфтів. Вони  ж водять трактори і є зв’язківцями.

 

Червоний: команда в цих кольорах відповідає за усе, що вибухає) Саме вони є по суті артилерією, яка займається бойовим обвісом літаків.

 

Є підозра, що саме з останньої команди автори мультика «Качині історії» змалювали образи братів Гавс — постійне намагання щось підірвати у поєднані з червоними гольфами та форменими військовими кепками дуже нагадує палубних артилеристів.

А загалом це класний приклад того, як кольорова диференціація в одязі допомагає на практиці керувати таким складним механізмом, як авіаносець.

Вам сподобався матеріал?

Ми збираємо файли cookie для кращого діалогу з вами Детальніше. Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь з цим